Çarşamba, Ağustos 4, 2021
Ana Sayfa Oyun Dizüstü Reyin Bilgisayarı İle Zaferli Olmanın Püf Noktaları

Dizüstü Reyin Bilgisayarı İle Zaferli Olmanın Püf Noktaları

eSpor kavramı seneler geçtikçe cemiyetin değişik tabakaları tarafından kabul görmeye başlıyor, hatta mevzu artık olimpiyatlara kadar uzanıyor. 2024 Paris Olimpiyatları’na eSpor kategorisinin ilave edilmesi konuşuluyor ve gençlerin mahallî ya da beynelmilel turnuvalardaki yeteneklerini olimpiyat oyunlarında da gösterebileceğinden laf ediliyor. Turnuvalardan olimpiyatlara doğru uzanmayı bir hayli oyuncunun isteyeceği kesin ancak bu yolda atılması gereken adımlar var. Bunların en […]

eSpor kavramı seneler geçtikçe cemiyetin değişik tabakaları tarafından kabul görmeye başlıyor, hatta mevzu artık olimpiyatlara kadar uzanıyor. 2024 Paris Olimpiyatları’na eSpor kategorisinin ilave edilmesi konuşuluyor ve gençlerin mahallî ya da beynelmilel turnuvalardaki yeteneklerini olimpiyat oyunlarında da gösterebileceğinden laf ediliyor. Turnuvalardan olimpiyatlara doğru uzanmayı bir hayli oyuncunun isteyeceği kesin ancak bu yolda atılması gereken adımlar var. Bunların en başında ise performanslı ve rakiplere karşı oyuncuyu güç vaziyette vazgeçmeyecek bir oyuncu bilgisayarı geliyor. Çünkü en iyi strateji ve en iyi reflekslere sahip olunsa da en iyi reyin bilgisayarı modellerini kullanmadıktan sonra salt zafer elde edilemeyebiliyor.

Dizüstü Oyun Bilgisayarı İle Başarılı Olmanın Püf Noktaları

30-144 fps Farkını Gaming Laptop ile Tecrübeleyin

İnternette sıklıkla karşılaşılan yanlış bilgilerden biri, insan gözünün saniyede 30 kareden aşırısını göremediğiydi. Natürel bu bilginin doğru olduğu inancı yüksek kare/saniye oranlarında görüntü üretebilen reyin bilgisayarı ekran kartları ve bu görüntüleri oluşturan ekranlarla tarihe karışıyor. Pratikte masaüstü uygulamalarında veya multimedya takibinde büyük farklar yaratmayan kare rakamları, mevzu oyunculuğa geldiğinde hayati ehemmiyete sahip oluyor. Teknik noksanlıkları sebebiyle reyin bilgisayarı kapsamında yer almayan bilgisayar modelleri, dâhili ekipman bileşenlerinin performans hudutlandırması ve ekranlarının genellikle 60 Hz bedelinde olması sebebiyle kararsız görüntü sunarak reyin tecrübesini olumsuz güzergahta etkileyebiliyor.

Reyin bilgisayarı kullanmayıp tek başına reyin oynayanlar, bu vaziyeti muhakkak miktarda tolere edebiliyor ancak gerek mahallî ağ üzerinden gerekse internet üzerinden çok oyunculu üretimlerle zaman geçiren acemi ya da profesyonel oyuncular için bu vaziyet kabul edilebilirlik hudutlarının dışında kalıyor. Buradan hareketle FPS, MOBA gibi bir milisaniyenin dahi ehemmiyetli olduğu oyunlarla fertsel veya ekip bazlı çabalara giren oyuncular en iyi laptop çözümlerine yöneliyor. 144 Hz ve üzeri yenileme süratlerine sahip reyin bilgisayarı modelleri, ekipman eforları sayesinde oyunların, yüksek ve statik kare/saniye süratlerinde oynanabilmesini muhtemel kılarken oyuncuların rakiplerini görür görmez saldırılarını yapabilmelerine taban hazırlıyor.

Gaming İdmanlarınızı Reyin Bilgisayarı ile Dilediğiniz Yerde Yapın

İsminde “spor” sözcüğü olunca birtakım etraflar tarafından rastgele verilmiş bir ad gibi idrak edilebilen eSpor; konsantrasyon, kumpaslı idman, iyi beslenme ve eşi unsurların toplanmasıyla asıl anlamda bir spor dalına dönüşüyor. Acemi liglerde veya profesyonel liglerdeki müsabakalara katılmayı kasteden müsabık eSporcuların taşınabilir formda reyin bilgisayarı kullanmaları öneriliyor. Masaüstü bilgisayarlar, eforlu teçhizatlarına rağmen taşınabilirlik mevzusunda temennileri karşılamıyor. Öte yandan masaüstü bilgisayarların performansını tutan ve hatta kimi yapılandırmalarla geçebilen gaming notebook modelleri, oyuncuların ihtiyaçlarına bütün anlamıyla cevap veriyor. Yüksek kare/saniye süratlerine sahip ekranları, seçime göre mekanik yapıdaki klavyeleri, oyunlardaki işitsel unsurların rahatlıkla duyulabilmesini sağlayan performanslı ses kartları, yeni jenerasyon oyunları akıcı biçimde çalıştırabilen teçhizatları, reyin bilgisayarı çeşitlerini, eSporcular için cazip kılıyor. Ağırlıkları haysiyetiyle 2 kg ortamında izleyen modeller, oyuncuların bilgisayarlarını diledikleri yere taşıyarak idmanlarını heves ettikleri yerlerde asıllaştırabilmelerini muhtemel hâle getiriyor.

Dizüstü Oyun Bilgisayarı İle Başarılı Olmanın Püf Noktaları

Turnuvalara reyin bilgisayarı ile hazırlanmanın bir öteki avantajı ise alışılan bilgisayar tepkiselliğine asıl maçlarda da yabancılık sürüklememek oluyor. Düşük performanslı bilgisayarlarla oynanan oyunlardaki düşük kare/saniye süratleri ve mümkün lag’ler, muhakkak yapıdaki reyin tecrübesinin özümsenmesine neden olabiliyor. Yüksek performanslı reyin bilgisayarı modelleri ise asıl turnuvalardaki süratli bilgisayarlarla eş teknik özellikler sergilediği için oyuncu, alıştığı sürat ve oynama tarzını aynen sürdürebiliyor.

Şayet siz de acemi ya da profesyonel bir eSpor oyuncusu olmayı tasarlıyorsanız, Monster’ın geliştirdiği Abra ve Tulpar acelesi reyin bilgisayarı çeşitlerinden dilediğinizi edinebilir, büyük turnuvalara en iyi reyin deneyimi ve azami motivasyonla katılabilirsiniz.

En güncel doğru bilgiler dogrubilgi.net farkıyla sunulmuştur.

Son Dakika Haberleri için tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments