Cuma, Eylül 24, 2021
Ana Sayfa Güncel Değişik Tatlar Arayanlara: Sakızlı Dondurma ve Un Kurabiyesi

Değişik Tatlar Arayanlara: Sakızlı Dondurma ve Un Kurabiyesi

Değişik Tatlar Arayanlara: Sakızlı Dondurma ve Un Kurabiyesi

Sarımsaklı Ayvalık şehri içerisinde bulunan ve denizi, kumu ve güneşiyle de çok fazla rağbet gören tatil beldelerinden biri. Akdeniz ve Ege abuhavalarının özelliklerini barındırıyor. Ayrıca oldukça geniş bir yeşil alana sahip olduğu için oksijen kaynağı olarak da görülüyor. İstanbul’ a nedeniyle de çok fazla ziyaretçi kabul ediyor. Değişik Tatlar Arayanlara: Sakızlı Dondurma ve Un Kurabiyesi ni kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Farklı Tatlar Arayanlara: Sakızlı Dondurma ve Un Kurabiyesi

 

Sarımsaklı Ayvalık şehri içerisinde bulunan ve denizi, kumu ve güneşiyle de çok fazla rağbet gören tatil beldelerinden biri. Akdeniz ve Ege abuhavalarının özelliklerini barındırıyor. Ayrıca oldukça geniş bir yeşil alana sahip olduğu için oksijen kaynağı olarak da görülüyor.

İstanbul’ a nedeniyle de çok fazla ziyaretçi kabul ediyor. Buraya geldiğinizde konaklamak için bir hayli pansiyondan beş yıldızlı otellere kadar seçenek bulunduruyor. Sarımsaklı otelleri  her yıl suratlarca ziyaretçiye konut sahipliği yapıyor.

Sarımsaklı’ ya geldiğinizde yapmanız gerekenlere kazançsak, gündüzleri harikulade denizin tadını çıkarabilir ve yürüyüşe çıkabilirsiniz. Sarımsaklı’da birbirinden hoş 22 değişik plaj bulunuyor. Bu plajlarda sabah erken saatlerde engin ve dingin denizin serin sularına kendinize vazgeçebilirsiniz. Gün içerisinde de plajdan kalkan yemek ve cümbüşlü tekne turlarına katılabilirsiniz. Bu turlarda olan etkinliklere katılabilir ve yeni dostluklar edinebilirsiniz.

Ayrıca bu teknelerde Sarımsaklı’ ya özel taze balıklardan oluşan ziyafeti kaçırmayın. Bunun yanında şayet merakınız varsa tekne turlarında olan su altı dalışlarına katılarak denizin derinliklerindeki hoşlukları üryan gözle görebilirsiniz. Sarımsaklı spor hoşlananlar için de rüzgar sörfü olanağı sunuyor.

Akşam saatlerinde ise bölgenin en çok hoşlanılan mekanlarından biri olan İblis Sofrası’nda harikulade gün batımını izleyebilirsiniz. Güneşin batışının eşsiz manzarası eşliğinde en romantik yemeklerinizden birini yiyebilirsiniz. Bu mekanın hemen yanında bulunan tepeye ise Tavşan Kulakları Tepesi denir. Bu tepenin manzarası da bir hayli hoştur.

Şayet değişik tatları sınamayı hoşlanıyorsanız Sarımsaklı’ da sınamanız gereken bir hayli yöresel lezzet vardır. Sardalya, lakerda, sirkeli kalamar, girit ezmesi, kabak çiçeği dolması gibi lezzetleri sınamalısınız.

Bunlar dışında en çok rağbet görenler sakızlı dondurma ve un kurabiyesi. Sakızlı dondurmanın reel yeri Midilli adasında bulunan sakız ağaçlarının özünden üretilen sakızlı dondurmayı kesinlikle sınamalısınız. Özellikle yaz sıcaklarında serinletici ve nefis bir lezzet size eşlik edebilir.

Ayrıca bu ağaçlardan edilen özüt malzemesinden yapılan un kurabiyesini de sınamayı unutmayın. Değişik bir lezzete sahip olan bu kurabiye damağınızda değişik bir tecrübe yaşamanızı sağlıyor. Sarımsaklı ile alakalı daha fazla bilgi almak isteyenler için Türkiye’nin tatil arama motoru neredekal.com tüm detayları bir araya getiriyor.

En güncel doğru bilgiler dogrubilgi.net farkıyla sunulmuştur.

Ülkemizin bir başka güzel memleketi Tarsus ile ilgili makalemize göz atmak isterseniz;

https://dogrubilgi.net/tarsusun-turistik-yerleri-ve-kulturel-ozellikleri/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments